Başvuru Formu

BARİSTA EĞİTİM PROGRAMLARI

YARI PROFESYONEL AŞÇILIK PROGRAMI

USLA “Avrupa Özel Kahve Birliği (Special Coffee Association– SCA)”’nin kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda en iyi standartlarda gerek teorik, gerekse uygulamalı olarak eğitim vermektedir.

 “Barista Sertifika Programı” Temel Seviye (Introduction to Coffee & Foundation), Orta Seviye (Intermediate Level) ve Profesyonel Seviye (Professional Level) olmak üzere üç farklı seviyeye ayrılmıştır.

 Bu programa kahve sektöründe çalışan veya kahve ile ilgilenen kişiler katılmaktadır.

 SCA tarafından dünya genelinde organize edilen yarışmalarda, başarılı olan baristalar kendi ülkelerini temsil etme haklarına sahip olurlar.

 Yarışma kategorileri aşağıda olduğu gibidir;

Dünya Barista Şampiyonası (WBC)

Dünya Demleme Şampiyonası

Dünya Fincan Tadım Şampiyonası

Dünya Latte Sanatı Şampiyonası

Dünya Cezve/İbrik Şampiyonası

Dünya Kahve Keyfi Şampiyonası

SCA Sertifikası

Katılımcılar aldıkları eğitimler sonucunda, SCA diploması ile Türkiye’nin haricinde Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde barista olarak çalışma kolaylığının yanı sıra, hak edilen bu sertifikaları “Amerika Özel Kahve Birliği” (Specialty Coffee Association of America (SCA)) veya “Avustralya Özel Kahve Birliği” (The Australian Specialty Coffee Association (ASCA)) taraflarınca onaylattıkları takdirde dünyanın herhangi bir yerinde barista olarak çalışma hakkına sahip olurlar.

 * Bu ülkelerde çalışma iznine sahip olunması gerekmektedir.

EĞİTİM AKIŞI VE KONULARI