Biz Kimiz: Başak Oğuztüzün

Akademi şefimiz Başak Oğuztüzün USLA ve gastronomi sektörü ile ilgili önemli noktalara değindi. 

07
Ağustos

Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün ilk mezunlarındanım. Daha sonra ABD’de Johnson & Wales üniversitesinde Culinary Arts okudum. Sektörde uzun yıllar farklı restoranlarda şef pozisyonunda çalıştıktan sonra 2011-2013 yılları arasında USLA’nın kuruluşunda eğitmen şef olarak yer aldım. Böylece sektör deneyimlerimi teorik bilgiler ile birleştirdiğim eğitim kariyerime adım attım. 2015 yılında Maltepe Üniversitesi Gastronomi bölümünde öğretim görevlisi olarak akademisyenlik kariyerime başladım. Şu anda ise USLA’nın Akademi Şefi olarak görev almaktayım. Öğrencilerimize çok uluslu ve çok kültürlü bir ortam sunarak sürekli gelişmelerini ve kendilerini daha da ileriye taşımalarını sağlamaya çalışıyoruz. 💪🏻Eğitimleri sırasında sektörün ileri gelen şeflerinin katılımıyla gerçekleşen kariyer günleri, derslerimize katılan ünlü konuk şeflerimizin de katkıları ile her anlamda öğrencilerimizi, uluslararası kalitede teorik ve uygulamalı eğitim almış, sektörü daha üst seviyelere taşıyacak şef adayları olarak yetiştiriyoruz. 

Usla olarak, konusunda uzman eğitim kadromuzla, donanımlı, entelektüel ve etik şef adayları yetiştirmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimize, mükemmeliyeti teşvik eden, kendi yetkinliklerini keşfedebilecekleri ve olumlu davranışlar geliştirebilecekleri, farklılıkları yönetebilecekleri, geniş bir vizyonda düşünebilecekleri ve çok uluslu bir çalışma ortamı ve kariyer odaklı bir öğrenim ortamı sunmaktayız. Programlarımızla öğrencilerimize gittikçe küreselleşen ve dinamikleşen bu sektörde rekabet avantajı sağlıyoruz. 


Profesyonel olarak aşçılık veya pastacılık alanında ilerlemek isteyen öğrenci adaylarına ilk önerim en az bir yabancı dil bilmeleridir. Sadece Türkçe bilerek akademik bir araştırma yapabilmek çok zor. Çok okusunlar, çok araştırsınlar, çok çalışsınlar, egodan uzak dursunlar ve özlerini kaybetmesinler.