USLA Öğrenci: Anıl Yiğit Çinitaş

USLA’da eğitimine devam eden Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık Ocak 2020 dönemi öğrencisi Anıl Yiğit Çinitaş’ı tanıyalım.
Blog

USLA’da eğitimine devam eden Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık Ocak 2020 dönemi öğrencisi Anıl Yiğit Çinitaş’ı tanıyalım.


“USLA’dan önceki Anıl’dan bahsetmek istiyorum biraz. Liseyi güzel sanatlar lisesinde tiyatro bölümünde okudum. Gerçek bir tiyatro aşığıydım. Gönlümü kaptırmıştım tiyatroya. Bu azimle de istediğim bölümün üniversitesini kazanmıştım. Fakat bazı talihsizlikler yaşadım. Akademisyen olmaktı hayalim ama olamadı maalesef.

 

Sonra okulumdan ayrılmak zorunda kaldığım süreç içinde, mutfakla tanıştım. 20 yaşındaydım ve boş durmak iş yapmamak bana göre değildi. Sevdiğim insanlar vesilesiyle hiç deneyimin olmadan çok iyi şeflerle çalışma ve çok donanımlı bir mutfakta deneyim kazanma şansı yakaladım. Hayatımda yemek yapmak hep vardı, çok da keyif alırdım. Ama hayatımı buna adayacağım hiç aklıma gelmezdi. Profesyonel mutfakta çalışma sürecimde, bu mesleği sevmemi ve gönül vermemi sağlayan şeflerime ne kadar teşekkür etsem azdır.Mutfak deneyimim bittikten sonra 6 ay kadar düşünme kendimi toplama şansı buldum. Hem üniversite hem askerlik hem de tekrar gireceğim bir üniversite sınavı. Hepsini tarttım biçtim. Ve sonunda ilk sıraya USLA’yı koyma kararı aldım.


Çünkü hayatımın geri kalanının tümünde mutfak olacağıma emindim. Ve ocak ayının ortasında 12 aylık USLA sürecim başladı. Hayatımda verdiğim en iyi karardı. Umarım çok güzel ve uzun bir yol olur bu benim için ...

KaleNet
×