AHA Hakkında

“American Hospitality Academy (AHA)”, hizmet sektörüne özel kapsamlı programları sunan öğrenim ve eğitim şirketidir. AHA’nın ayrıcalığı dünyanın her yerinden öğrencilere, profesyonellere ve şirketlere ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermesidir.
Page

American Hospitality Academy (AHA)”, hizmet sektörüne özel kapsamlı programları sunan öğrenim ve eğitim şirketidir.

AHA’nın ayrıcalığı dünyanın her yerinden öğrencilere, profesyonellere ve şirketlere ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermesidir.

1986 yılında kurulan AHA,  dünyanın her yerinden gelen öğrencilere birinci sınıf resortlarda ve otellerde staj imkânı sağlaması nedeniyle ABD’de staj programları konusunda lider konuma yükselmiştir.

2005 yılında “Çok Kültürlü İşyerlerinde Serviste Öncülük” (SERVLEAD) programı ile günümüz ekonomisi için gerekli olan liderlik ve kültürel farkındalık becerilerini “Küresel Staj Sertifikası” ve eğitimler ile bir araya getirmiştir.

AHA’nın ikinci yayını “Servisin Temelleri: Çok kültürlü Bir Ortamda Gelişen Olumlu İş Etikleri” ağırlama sektöründe bir ilktir. Günümüzün küreselleşen sektörü içerisinde iş etiğinin önemine vurgu yapan “Servisin Temelleri El Kitabı ve Alıştırma Kitabı” 2006 yılında yayımlanmıştır.

2006 yılında AHA ağırlama eğitimini üst seviyelere taşımak ve uluslararası toplumların ihtiyaçlarına daha iyi hizmet verebilmek için “AHA-International Hotel Management Schools”’u kurmuştur. AHA-IHMS ortak akademik hedefleri, misyonu, vizyonu ile küresel bir ağa sahip özel kariyer okullarıdır. Bu kampüsler “Uluslararası Ağırlama Hizmetleri Programı” ve “Uluslararası Mutfak Sanatları” ile 2 yıllık diploma programları sunmaktadır.

2009 yılında AHA web tabanlı teknolojilerin sunduğu imkânların, özgürlüğün ve esnekliğin farkına vararak,  kendi “ Online Kampüs”’ünü geliştirmiştir. “Online Kampüs”’de 2 yıllık diploma programlarının yanı sıra yönetim ve servis becerilerini geliştirmek için sertifika programları da sunmaktadır.

Katılımcılar “Online Kampüs”’te küresel tartışmalarda yer alabilmekte, fikirlerini, kültürlerini, yaptıkları en iyi uygulamaları paylaşabilmekte ve eğitim bilgilerine ulaşma fırsatına sahip olmaktadırlar.

2010 yılında AHA online misafir servisi ve şirket eğitimleri birimi ile “a ha! Üniversitesi”ni açtı. “Online Kampüs” aracılığı ile “a ha! Üniversitesi”kapsamlı profesyonel gelişim, işletmeye özel eğitimler dahil olmak üzere şirket eğitimleri sunmakta ve AHA sertifika programlarına ve online eğitimlere katılma imkanı sağlamaktadır.

AHA için geleceği düşünerek hareket etme ve dünyada fark yaratmak önemlidir. 2006 yılında AHA, öğrenciler ve öğretmenler arasında bir bağ kurarak kar amacı gütmeyen “Dünya Barış Pasaport”’unu yaratmıştır.

KaleNet
×