Başvuru Formu

SCA SERTİFİKALI BARİSTA EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

SCA SERTİFİKALI BARİSTA EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ HAKKINDA

USLA, iyi ve gerçek bir barista olmak isteyen katılımcıların “Nitelikli Kahve Birliği (Speciality Coffee Association – SCA)”’nin kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda, en iyi standartlarda gerek teorik gerekse uygulamalı olarak eğitim almalarını sağlamaktadır. Barista sertifika programları, Barista Temel (Foundation) Eğitimi, Barista Uzmanlık (Intermediate) Eğitimi ve Barista Profesyonel (Professional) Eğitimi olmak üzere üç farklı seviyeye ayrılmıştır.

Programlar, özel tasarlanmış USLA Barista sınıfında, SCA eğitimi verme konusunda yetkili eğitmenler tarafından verilmektedir. Tüm programlara, kahve sektöründe çalışan veya kahve ile ilgilenen kişiler katılmaktadır.

EĞİTMEN HAKKINDA

Ömer Aydın, 2000-2013 yılları arasında IT sektöründe çeşitli projelerin yönetim ve denetimini yapmış bir beyaz yakalı iken 2013’te kendi girişimi “CoffeeNutz Coffee Roasters”ı kurmuştur. Türkiye’nin ilk SCA sertifikalı kahve kavurucusu olan Ömer Aydın, 2014’te dünyadaki ilk ‘Yüksek Kapasitede Soğuk Damlatma Yöntemi’ne 2014 yılı itibarı ile patent başvurusunu yapmıştır. Bugün, CoffeeNutz® ile taze kavrulmuş kahve üretimine devam etmekte ve Cold Drip®, Nitro Brew® gibi markaların Türkiye’deki farkındalığı üzerine çalışmaktadır.

SCA (Specialty Coffee Association) tarafından eğitmenlik ve sertifikalandırma yetkisi olan Ömer Aydın, ‘Barista’lık mesleğinin Türkiye’de hak ettiği yeri bulması için yoğun olarak eğitim programlarına devam etmekte ve aynı zamanda kahve firmalarının kahve tarafında doğru konumlandırmayı yapabilmeleri için danışmanlık vermektedir.

EĞİTİM AKIŞI VE KONULARI