Akademi Şefi

Cenk Akkaya

Cenk Akkaya

İktisat, ardından işletme eğitimi alan Akkaya, turizmden, otomotive, dış ticaretten lojistiğe farklı sektörlerde çalıştıktan sonra  en büyük tutkusu olan mutfağa girmeye karar verdi.

Aşçılık eğitimi aldıktan sonra mutfak hayatına Mikla’da (The World’s 50 Best Restaurants No:52) başlayan Cenk Akkaya, sırasıyla Casa Lavanda’da chef de partie, USLA Akademi’de restoran şefi ve eğitmen şef, Neolokal’de (The World’s 50 Best Restaurants No:110) sous chef, Ferahfeza’da sous chef olarak görev aldı.

 

Bu dönem içerisinde Roca kardeşler, James Lowe, Sebbie Kenyon, Jean - Michelle Carrette, Nicolas Darnauguilhem gibi bir çok önemli şef ile pop - up’larda çalışma fırsatı bulan Akkaya, gezici gastronomi festivali Omnivore’de 4 kez sahne aldı.

 

Ferahfeza sonrasında Beingurme kanalında 5 Şef programı için 75 bölüm çekti. Ardından USLA Akademi’de akademi şefliği görevine devam eden Akkaya, sonrasında 2,5 yıla yakın Meksika’da 2 ayrı projede görev aldı.

Executive chef olarak görev aldığı Loyal Orden Tulum, Opentable misafir değerlendirmelerinde Tulum’un en iyi restoranı seçildi ve Eater’da Tulum’daki en iyi 18 mekan arasında yer aldı. Daha sonrasında Locura Millesime adlı pop - up projesinde chef de cuisine olarak görev alan Akkaya, yuvaya akademi şefi olarak geri döndü.

KaleNet
×