Semih Önlüoğlu

Eğitmen Şef

1985 yılında istanbul'da doğdu. Maltepe Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği ön lisans programını bitirdikten sonra, Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu. Turizm ön lisans programını, Anadolu Üniversitesinden İşletme ek dersleri alarak lisans programına tamamladı ve hizmet sektörünün tüm dallarında eğitimini tamamlamış oldu.

Kariyerine Ceylan Intercontinental Hotel'de barmen olarak başlayan Önlüoğlu, 2008 yılında Marriot Asia Otel'de stajyer olarak aşçılığa başladı. Stajını tamamladıktan sonra The House Cafe Caddebostan bünyesine katıldı ve kalan üniversite hayatı boyunca burada çalışmaya devam etti. Askerliğini tamamladıktan sonra bir mutfak okulunda çalıştı ve aynı zamanda Nestle'nin Maggi markasının danışman aşçılığını üstlendi. Lunchbox, Cafe Crown gibi zincir restoranlarda executive şeflik yaptıktan sonra şef Kaan Dumankaya' nın önderliğinde Murat Ülker' in şahsi sous şefliğini yaptı. Anadolu grubunun gastropub projesi Chimp&Zee' de iç mimar Tolga TUĞCU ile tanışıp onunla çalışmaya başladı.

Şuan profesyonel hayatına USLA akademi eğitmenliğinin yanı sıra Barakuda Mimarlık ofisinde mutfak tasarım danışmanı olarak devam etmektedir.