USLA İle Tadım YolculuklarıUSLA İle Tadım Yolculukları

Yerel ürünlerin gastronomiye katkısını kendi doğasında göstermek isteğimiz, “Gastronomi Turları” fikrini ortaya çıkardı. 
Bu programlar sadece Türkiye ile sınırlı kalmayacak. 
Bir dünya kahve mottosuyla Kolombiya’ya, çay tutkusu peşinden Sri Lanka’ya giderken bunun Rize iz düşümünü de yaşatmayı hedefliyor; hayatına bir tutam gezi, bir tutam lezzet katmak isteyenler için unutulmaz bir deneyim vaad ediyoruz.

Tadım yolculuklarımızın ilk rotası 4-5 Mayıs’ta Ege’nin gastronomi cenneti Urla’dan başladı. Misafirlerimiz, bölgenin Toskana kadar değerli coğrafyasını, eşsiz yerel ürünlerini, sofralarını, şaraplarını ve zeytinyağlarını iki gün boyunca deneyimlediler. 
Bu yolculuklarında misafirlerimize Türkiye’nin önde gelen gurme degüstatörü Levon Bağış ve mübadele ve Ege mutfağı danışmanı Dilek Yetkiner eşlik etti.

Tur programı kapsamında misafirlerimiz doğanın ve tarihin iç içe geçtiği büyülü Klazomenai Antik Kenti’ni de ziyaret etme fırsatını yakaladı. 
Seçkin otları ve rengarenk çiçek yapraklarıyla Urla pazarının havasını kokladılar, 112 yıllık bir Rum konağında Mitera’da Rum ve Ege kahvaltısının leziz tatlarıyla tanıştılar. 
Ege mutfağının birbirinden lezzetli ve yöresel yemekleri Beğendik Abi’de tadıldıktan sonra Urla Şarapçılık'ı ziyaret ettiler.
Son olarak misafirlerimiz Urla’nın yeni gastronomi durağı olan Od Urla Restoran’da şef Osman Sezener’in turumuza özel hazırladığı tadım menüsünü keşfettiler.

Ertesi gün öğle yemeği için “Global Düşün, Yerel Ye!” bakış açısıyla yola çıkan uzman tadımcı Duygu Özerson Elakdar ile Hiç Lokantası'nda en iyi zeytinyağının nasıl anlaşılacağına dair tüyolar verdi. . Ardından turun son durak noktası Ayda Winery’de, Ünlü degüstatör Levon Bağış’ın anlatımıyla manzaranın ve üzümlerin keyfini çıkaran katılımcılar butik tadım yolculuğu son buluyor.


Butik bir bakış açısıyla yola çıkılacak olan bu yolculuklarda eşsiz destinasyonları ve özgün lezzetleri Sacred7 Travel ve USLA farkı ile yaşamak için hazır olun!

Çok keyifli, çok lezzetli, çok farklı ve özgün Gastronomi Turlarımız hakkında bilgi almak için +90 (542) 722 73 47 no’lu telefonu arayabilir, info@sacred7travel.com veya info@usla.com.tr adresine mail atabilirsiniz.